DANIEL JEROME KELLY - IN ENDLESS MEMORY

Děkuji všem za tichou vzpomínku krásná slova, kterými jste vyjádřili svou bolest nad ztrátou milovaného člověka. Vaše příspěvky si můžete přečíst kliknutím na tuto knihu.
Dan Kelly in memories

 

Dne 05. 08. 2002 se navždy zavřely oči milovaného tatínka Kelly Family.
Prosím všechny fanoušky, aby uctili památku otce Kellyho minutou ticha.
Děkuji Jamie
 

Daniel Jerome Kelly

Jménem Kelly Family oznamujeme, že otec Kelly Family, Daniel Jerome Kelly, v pondělí 05. 08. 2002 zesnul po dlouhé těžké nemoci za přítomnosti své rodiny, ve věku 71 let.

11. 08. 2002 v 18.00 hodin se koná vzpomínková mše v kostele Sankt Maria v Kolíně.

Pohřeb bude následovat v úzkém rodinném kruhu v Irsku.

© by oficiální stránky KF

 

Express: Srdce Kellyho už nikdy více nebude bít
Po třetím záchvatu mrtvice se tatínek Dan již nezotavil. Pohřeb v Irsku.
(Napsal: Inge Wozelka)

    Kolín – Dan Kelly (71) prohrál svůj poslední boj. Hlava rodiny Kelly Family zemřela v pondělí večer v kruhu své rodiny. Říká se, že mírumilovně usnul a jeho srdce jednoduše přestalo bít.
    Dan Kelly, s dlouhým bílým vousem, bude pohřben v Irsku. Tam, kde leží kořínky jeho předků. Je dána také možnost jeho přátelům a fanouškům, aby se s ním naposledy rozloučili. V následujícím týdnu se pořádá v Kolíně vzpomínková mše.
    O svůj život bojoval muž s širokými sametovými kalhotami a košilí již dlouho. V roce 1990, tehdy žil ještě se svými dětmi na hausbótu "Sean O'Kelly" v Mülheimerském přístavu, utrpěl svůj první záchvat mrtvice. Už tehdy usiloval o své zdraví. Ochrnul na půl těla, nemohl dočasně mluvit – ale bojoval a dostal se z toho.
    Stále ještě držel, jako hlava rodiny, nit pevně v hrsti. Jeho heslem bylo: "Ubráníme se nezávislosti struktur moderního zábavného průmyslu." Druhý, tentokrát lehčí záchvat mrtvice jej skolil v říjnu 1999 – zrovna při 25. jubileu existence zpívající rodiny. V parku získaného zámku Gymnich z roku 1998 jste jej mohli vidět s jeho pozdější družkou při terapeutickém cvičení. Dan Kelly – železný bojovník.
    V prosinci 2001 potom krvácení do mozku, stanice intenzívní péče s rehabilitací. Dan Kelly se nemohl ani otočit, natož mluvit – tentokrát se již nezotavil. Jeho děti přísahaly: "Budeme se o něj starat tak, jak se on staral o nás." Dodrželi slovo a odvezli jej domů. Byli při něm, když vykročil na svou poslední cestu.
 

Bild.T-Online: Otec Kelly tiše usnul
"Zpívejte dále, Kellys!", byla jeho poslední slova
(Napsal: Joseph Ley)

    Zcela tiše vklouzl do smrti. Kelly Family ("An Angel") pláčou pro svého otce a hlavu rodiny, Dana Kellyho. Zemřel v 72 letech ve své posteli na mozkovou mrtvici. Jeho jedenáct dětí bylo v hodině smrti při něm.
    Jako zkamenělí seděli na jeho posteli a modlili se. Věděli, že teď zemře. Potom, jako by slunce z oblohy zmizelo, Dan Kelly zavřel své oči navždy.
    Pro legendární hlavu rodiny Kelly Family ("An Angel") přišla smrt jako vysvobození. Po několik měsíců mohl sotva mluvit, seděl v kolečkovém křesle a byl každou chvíli odkázán na cizí pomoc. Bylo mu 72 let.
    Čtyři dny a noci hlídali Kelly Family jeho postel. Dokonce i Danova nejstarší dcera Caroline (40) přijela z Ameriky.
    V pondělí večer ve 22 hodin napsal osobní lékař Dana Kellyho na úmrtní list jako příčinu smrti "mozkovou mrtvici". Kellys přivolali doktora po telefonu, protože jejich otec stále pomaleji dýchal. Byl to pátý záchvat mrtvice od roku 1990.
    Dva týdny před jeho smrtí ztratil Dan Kelly třikrát vědomí, musel být oživen. Kellyho osobní lékař dětem věštil, že se jejich otec už nezotaví. Syn Joey Kelly (29) včera BILDU: "Jsme všichni nekonečně smutní."
    Tatínek Kelly stále ještě leží ve své pohřební posteli, obklopen hořícími svíčkami. Oblečeno má světle modré pyžamo. V nejbližších dnech bude mrtvola převezena do Irska, kde bude koncem týdne pochována v domě jeho rodiny. Jeho děti chtějí zazpívat nad hrobem "Ave Maria".
    V neděli pořádají Kellys v 18 hodin v kolínském kostele "St. Maria" vzpomínkovou mši pro svého slavného otce.
    Koncem sedmdesátých let Dan Kelly, který vždy vystupoval s bílou bradkou a volným oděvem, přišel se svou paní Barbarou (†1983) do Německa. Dříve zpíval pár se svými dětmi na ulici, než si jich povšimla nahrávací firma. V osmdesátých letech, po smrti matky, vystupovali "Kelly Family" jako Superstars. Kellys prodali do dneška 15 miliónů desek.
    Poslední slova Dana Kellyho jeho dětem byla: "Keep on singing!" (Zpívejte dál!)
 

Zpět