NOVINKY
Novinky
Archív
TV obrázky
Časopisy

 

POSLEDNÍ NOVINKY

        - Oficiální stránky Kellys: Nahrávání nového alba

27.8.2003:

Zeptali jsme se Kellys, jak postupují se svým nahráváním a tady si můžete přečíst, co jsme zjistili.

Jimmy: "Dokončili jsme všechny 'základní stopy' (bubny, basa, kytary, klavír...), a potom jsme začali pracovat na zpěvu. Můžeme si už dokonce poslechnout některé hotové písně, což je velice zajímavé, ale máme před sebou ještě pořád hodně práce. Každý z nás se snaží dokončit svoje texty, protože jsme ve fázi, kdy nahráváme hlasy, takže je to něco mezi nahráváním a psaním."

Paddy: "První hotovou písní, kterou jsme dokončili minulý týden, je 'Burning Fire' a do začátku září by měly být dokončeny ještě některé další. Myslím, že mnoho lidí překvapí nový zvuk našich písní, já osobně mám rád Patriciiny akustické písně, protože ji ukazují z jiné stránky, což hodně lidí ještě neslyšelo."

16.7.2003:

Tady je aktuální stav práce na "Albu 2003".

Angelo: "Minulý měsíc jsme dokončili základy písniček (nástroje a některé hlavní hlasy) a dnes již pracujeme na 18. písni. Začali jsme s rockovými songy, teď pracujeme na těch jemnějších. Některé z nich budeme hrát 'live', jiné ne. Ale jedno je jisté: já se momentálně dobře bavím a jsem s prvními výsledky naší práce moc spokojený."

Paddy: "Je zajímavé si poslechnout nové písničky. Mně se velmi líbí akustické songy, protože při nich více vyniknou hlasy. Tentokrát spolu poprvé více píšeme texty, každopádně více než předtím. A hudba má prostě 'ducha', kterého měla dříve."

13.6.2003:

Minulý týden dokončili Kellyovi hrubé nahrávky. V této "demofázi" pracovali celkem na více než 60 písních. Teď si z nich museli vybrat 25.

Jimmy: "V posledním týdnu jsme si poslechli všechny demo-nahrávky, které jsme za poslední tři měsíce nahráli, a pak jsme se museli rozhodnout pro 25 písní, na kterých teď budeme pracovat. To opravdu nebylo jednoduché. Sešli jsme se na několik dní a poslechli si každou jednotlivou písničku, diskutovali jsme o ní a snažili jsme se některé písničky vyřadit."

Maite: "Při nahrávání předchozích alb jsme nikdy neměli tolik demo-nahrávek jako teď, mezi kterými jsme se museli rozhodovat, pokud si dobře vzpomínám. Těším se na to, že teď už začneme doopravdy nahrávat zmíněných 25 písní."

Angelo: "Po tom, co jsme prodělali ta muka, kdy jsme museli vybrat 25 písní, jsme zase ve studiu, abychom nahráli první z nich. Teď už nejde jen o zkoušení, teď to bude vážné. Jsme v další fázi nahrávání nového alba."

9.5.2003:

Poslední dva měsíce pracovali Kelly Family ve studiu na svém novém albu. Tentokrát jsme poprosili Patricii a Joeyho, aby nás seznámili s dosavadním vývojem práce ve studiu.

Patricia: "Pracovali jsme na nových písních a nápadech a myslím, že máme pro naše nové album dobrý materiál. Já jsem například hodně pracovala na svých písních a líbilo se mi, že jsem prostě mohla pořád zkoušet. Potom písně dostaly svou podobu v průběhu 'jammování' se skupinou. Jedna z mých písní zněla na konci trochu jazzově, jiná zase dostala takový 'anglický nádech'."

Joey: "Momentálně píšeme více písní, než při nahrávání alba 'La Patata' - dohromady jako skupina. Například Paddy napsal jednu písničku, která měla jen refrén a jako sloku krátkou klavírní pasáž. Sloka ještě neměla žádný text ani melodii. A po tom, co jsme tu písničku chvíli hráli, jsem do toho začal rappovat, nebo mluvit, nebo jak to nazvat. A potom byla píseň hotová a všem se líbila. Jsem napjatý, co se při práci na nových písn9ch ještě přihodí, vždyť jsme teprve začali. Ale myslím, že pokud uděláme všechno správně, bude to velkolepé album."

13.4.2003:

Od počátku března pracuje rodina na písních pro nové album, které vyjde pravděpodobně na podzim.

Angelo: "První dny jsme strávili tím, že jsme si navzájem představili a vybrali nové songy."

Paddy: "Přitom byly rozhodující reakce ostatních. To znamená, že když písnička nebyla dobrá, nikdo ji neposlouchal. Ale když přesvědčila, bylo ve studiu konečně ticho, což se v mojí rodině vyskytuje jen vzácně."

Angelo: "Po této první fázi jsme s písněmi konečně ve studiu. A tím začala druhá fáze nahrávání."

Paddy: "V této fázi se pokoušíme písničky jako skupina upravit, abychom je pak mohli nahrát nanečisto jako demo."

Nahoru...